Co z tym zrobić?

Forum dyskusyjne na tematy które chcielibyśmy zmienić w naszym kraju i jak to zrobić.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-02-05 13:46:25

cojest

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-04
Posty: 10
Punktów :   

Podatek drogowy a parkowanie

Kupując paliwo do samochodu płacę zawarty w paliwie podatek drogowy, który tłumaczony jest użytkowaniem naszych dróg.
Skoro kupując paliwo zapłaciłem podatek więc mogę korzystać z naszych "pięknych dróg"?
Nie do końca ponieważ parkując samochód na drodze muszę zapłacić kolejny "podatek" za parkowanie,
a jeżdżąc ciężarówką, albo autobusem muszę zapłacić następny podatek. Tłumaczone jest to tym, że ciężkie samochody
niszczą drogę, więc dlaczego drugi podatek płaci się od zanieczyszczenia powietrza a nie od masy pojazdu i dlaczego
płaci się w ogóle drugi podatek skoro jeden już zapłacony został w paliwie i to w większej kwocie
ponieważ cięższy samochód = większe spalanie = większy podatek.
Wracając do parkowania zobrazuje to tak: Została wyremontowana ulica za pieniądze z podatku zawartego w paliwie.
Żeby z niej korzystać muszę zapłacić podatek. Powiedzmy że jeżdżę autobusem po mimo tego, że zapłaciłem
już jeden podatek muszę zapłacić drugi (e-myto). Natomiast parkując na ulicy muszę zapłacić 3 podatek za parkowanie.
To skoro za stanie samochodem na ulicy się płaci to może jeszcze wprowadzą 4 podatek od stania w korkach.
Dla mnie jest to nie zrozumiałe jak można płacić 3 podatki za korzystanie z dróg.
Macie na to jakieś sensowne wyjaśnienie lub pomysł co z tym zrobić?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ziolo-thc.pun.pl www.wszystkonatelefon.pun.pl www.punxnskins.pun.pl www.gamedb.pun.pl www.bottleofwine.pun.pl